Gelişim Solar olarak işletme bakımı, danışmanlık, kurulum ve projeleriniz ile ilgili verdiğimiz hizmetleri inceleyin

Gelişim Solar Enerji olarak ; güneş enerjisi yapmayı planlayan yatırımcımıza yatırım öncesi , yatırım süreci ve yatırım sonrası ışık tutuyoruz. Çatı ya da Zemin Güneş Enerjisi Santrali yatırımı yapmak isteyen yatırımcımızın öncelikle elektrik tüketim analizini yapıyoruz. Sözleşme gücüne göre kurulum planlaması yaparak elektrik mahsuplaşmasından elde edeceği kar , fazla ürettiği elektrik satışından elde edeceği kar hesaplamalarını yaparak yatırımcımıza sunuyoruz.Çatı veya zemin kurulum durumunda göre PVSOL programımız ile teknik analizlerimizi gerçekleştiriyoruz. Teklif alım süreçlerinde de yatırımcımızın yanında olarak teknik anlamda destek oluyoruz.Kurulum sürecinde kurulum yapan firmanın teknik kontollerini yaparak , son olarak ilgili dağıtım şirketi öncesinde teknik kabulleri yapmaktayız. Böylece yatırımcımız tüm yatırım sürecini ve sonrasını güven içerisinde geçirmektedir.

Gelişim Solar Enerji olarak ; çatı ya da zemin solar yatırımı ( ges ) yaparak mahsuplaşmadan dolayı elektrik yükünden kurtulmak isteyen yatırımcımızın , ilgili elektrik dağıtım şirketinden alması gereken prosedürlü bir süreç vardır.Tecrübeli mühendis ekibimiz ile çağrı mektubu olarak adlandırılan izin belgesi sürecini yöneterek yatırımcımız adına bu izinleri almaktayız.

Gelişim Solar Enerji olarak ; zemin ya da çatı güneş enerji sistemi ( ges ) yatırımı yapmak isteyen yatırımcımızın deneyimli elektrik mühendisi kadromuz ile projelerimizi kendi bünyemizde çizmekteyiz.Gerekli saha çalışmalarını yaparak , olması gereken en son teknolojiyi kullanarak projemizi gerçekleştirerek , TEDAŞ dan gerekli onayları alarak hazır şekilde yatırımcımıza sunmaktayız.

Gelişim Solar Enerji olarak ; güneş enerji yatırımı yaparak işletmesinin , fabrikasının , evinin elektrik faturasını sonlandırırak , mahsuplama yapmak isteyerek yatırımının finansal çözümünü bankalar aracılığı ile çözmek isteyen yatırımcımızın banka fizibilite raporlarını ve teknik raporlarını hazırlayarak , finansal süreçte yatırımcımıza hizmet vermekteyiz.

Çatı üzerine kurulacak olan güneş enerji santralleri sistemleri ile , kendi çatınız üzerinde enerjinizi üreterek elektrik faturasından kurtulabilirsiniz.Çatı Güneş Enrjis Santraliniz sayesinde hem işletmenizin elektrik faturasını azaltabileceğiniz gibi , aylık olarak fazla üretmiş olduğunuz elektriği de devlete satabilirsiniz.Böylelikle fabrikanıza , şirketinize , evinize ayrı bir yatırım geliri sağlamış olacaksınız.Çatı sistemlerinde kenet çatılar , sandwich panelli çatılar , düz beton çatı gibi bir çok çeşit çatı mevcut olduğundan , mühendislerimiz tarafından her bir çatıya ayrı sitematik ve proje çizilerek uygulamaya geçilir.On grid sistemler sayesinde çatınızda ürettiğiniz elektrik direkt olarak şebeke sistemine verilmektedir.Çatınıza uygun PV paneller , konstrüksiyon sistemi ve uygun inverter sistemi ile uygulamalar yapılmaktadır.Çatınıza kuracağınız GES sistemi ile aynı zamanda karbondioksit salınımını durdurmaya katkıda sağlamış olacaksınız.Çatılar için sürekli olarak gelişen güneş enerji solar sistemleri takip eden deneyimli mühendis kadromuz ile kurulumlarımızı, ISG kurallarına önem vererek uygun standartlarda yapmaktayız.

Zemine monta güneş enerji santralleri ile işletmenizin elektrik ihtiyacını , sözleşme gücünüz bazında karşılayabilirsiniz. Lisansız elektik üretimi yönetimi ile 1 MW a kadar santral kurulması izni ile devlete satış için kurulumlar yapılmaktaydı.Son çıkan yönetmelikler ile zemine kurulum solar sistemler daha çok öz tüketim amaçlı olmaktadır.Bir çok işletmenin rağbet göstermiş olduğu mahsuplaşma amaçlı bu zemin monte sistemler , giderek daha da arttığı görülmektedir.Gelişim Solar Enerji olarak ayın zaman da zemin solar sistemler de yatırımcısı olduğumuz santrallerden dolayı , yatırımcılarımızın beklentilerini daha iyi anlayarak , en iyi hizmeti sunmaktayız.

Deneyimli mühendis kadromuz ve saha ekibimiz ile , güneş enerji çatı ve zemin santrallerine 7 / 24 tam işletme bakım hizmeti vermekteyiz.Teknik ekibimizin sürekli hazır halde olması ,alçak gerilim ve orta gerilim ekipleri , scada sistemleri ile sürekli olarak izleme yapılması , termal drone ile kontroller , saha temizlik ekibi ile ot ilaçlama , saha haşere ilaçlaması yapılmaktadır. Panel temizlikleri ise anlaşmalı olduğumuz ekiplerimiz ile son teknoloji sistemler ile yapılmaktadır. Güvenlik ekiplerimiz ile sahanızın tüm çözümlerini size sunmaktayız.Rutin ve aylık bakımları ile tüm süreci kontrol altında tutmaktayız. EPDK ve TEDAŞ tarafından yayınlanan tüm yönetmelik değişiklikleri de mühendis kadromuz tarafından takip edilerek yatırımcılarımıza sürekli olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

Çiftçimizin en büyük giderleri arasında yer alan elektrik faturalarının çözümü de yine tarımsal sulama sistemleri için yapılan solar sistemlerdir.Çiftçimizin tarlasına kurulacak olan GES sayesinde tüketimini kurulu GES den sağlayabilmektedir.Kuyunun pompa gücünün HP değerine göre kurulumlar yapılmaktadır.HP değerine göre %50 ye yakın fazla kurulum ile daha çok güneşten faydalanması sağlanaktadır.Böylece 4 yılda kendini amorti eden yatırım ile geri kalan yıllar da çiftçimiz elektriği bedava kullanabilir.

Ülkemizde güneş enerji yatırımcısı için birçok devlet desteği fırsatları yayınlanmaktadır.Deneyimli kadromuz bu destekleri takip ederek , yapılacak olan solar sistemlerin finansla yükünden yatırımcımızı bir nebze de olsa kurtarmaktadır.IPARD , TKDK v.s. bir çok kuruluşun çıkardığı desteklerde bu kuruluşların istediği şartlarda projelendirmeler yapılmaktadır.Özellikle belirtilen kurallar mevcut olduğundan bu sistemin yakınen bilinmesi gerekmektedir.Yatırımcılarımıza ges kurulumlarında teşviklerden yararlanmasını sağlamaktayız.


Projeleriniz için ücretsiz keşif talep edin